top of page

V rámci kurzu se dozvíte vše od historie vzniku kokedam, jednotlivých postupů jak vyrobit kokedamu a jejich výhody a nevýhody. Poté se dozvíte jaké rostliny jsou do kokedam vhodné a pomohu vám z nabídky vybrat rostlinu ideální pro váš domov. 

 

Po úvodu vás provedu celou výrobou kokedamy. Můžete si vybrat rostlinu k zavěšení ze stropu a nebo ji opatřit keramickou trojnožkou k postavení na stůl. Na konci workshopu si odnesete kokedamu spolu se zabudovanou skleněnou nálevkou pro jednoduché zalévání konvičkou. 

 

Rostlinu s mechovým balem vyrobíme tak, aby péče o ni byla úplně stejně nenáročná jako o bežný květináč. Kokedamy se zalévají konvičkou, voda neproteče skrz a není je tedy třeba namáčet a ani nechávat okapat.

 

S sebou potřebujete pouze chuť se trochu ušpinit od hlíny a o dobrou náladu se postará váš průvodce workshopem Kristýna. Protože se kurzy konají v letním období v našem zastřešeném zahradním ateliéru, vezměte si s sebou prosím pro případ chladnějšího dne i teplejší oblečení. Případně vás u nás bude čekat něco dobrého na zahřátí.

 

Časová náročnost: 1-2 hodiny

Adresa workshopu: 1. května 43, Brno-Tuřany, 

Cena zahrnuje: Kokedamu s rostlinou střední velikosti, zabudovanou skleněnou nálevku, závěsný systém (pokud budete chtít radši keramickou trojnožku platí se příplatek 200 Kč)

Kurz se koná při minimální účasti 5 osob, maximální kapacita wokshopu je 10 míst

Při zrušení účasti méně než dva pracovní dny před kurzem voucher propadá. 

Workshop výroba kokedamy

1 200,00 KčCena
    bottom of page