top of page
Kdo je z hlíny květ

Za značkou najdete mě Kristýnu, která miluje rostliny, ruce od hlíny, svou rodinu, filmy od tima burtona a dobré jídlo.

 

Už jako malé dítě jsem podědila lásku k rostlinám od svého dědečka, který zasvětil orchidejím a bonsajím celý svůj osobní a pracovní život. Měl obrovskou zahradu plnou roztodivných rostlin a skleníky s orchidejemi i doma v obýváku. Skleníky mi jako dítěti přišly jako takový malý svět sám o sobě a ráda jsem si je dlouho prohlížela.

Pěstovat rostliny jsem začala, když jsem podědila po dědečkovi jeho bonsaje a současně do toho rekonstruovala zahradu po babičce. Svépomocí jsem si tam vytvořila malou japonskou zahradu a pak postupně začala zazeleňovat i interiér našeho bydlení. Jelikož jsem brala bonsaje jako něco přežívajícího po generace a formu umění, chtěla jsem to nějakým způsobem promítnout i do pěstování klasických pokojových rostlin a to mě přivedlo k vlastním keramickým nádobám a tvorbě kokedam (závěsné rostliny v mechovém balu). Jakmile jsem si výrobu keramiky osvojila, začala jsem nabízet pokojové rostliny ve spojení s květináči. Samotné pokojové rostliny jsem začala prodávat až v současnosti, ale chci se zaměřovat jen na vlastnoručně vypěstované rostliny nebo raritní rostliny. 

 Naleznete u mě kokedamy, rostliny ve spojení s mou keramikou, vlastnoručně rozmnožené rostliny a raritní pokojovky. 

Napsali o Z hlíny květ

Čas od času se značka mihne nějakým médiem. Kde všude se o Z hlíny květ psalo?

CZECHDESIGN: Opustila místo auditorky a vrhla se na pěstování květin. Kristýna Švábenská oživuje staré japonské techniky a prodává kokedamy

uvodka-na-fb-80.png

1000 Vases Milan 2023: Výstava váz "Into the Blue"

IMG_1039.jpg

CZECHDESIGN: Povinnost nejen pro všechny milovníky pokojovek. Představujeme tři workshopy, které radí, jak pečovat o vaše zelené miláčky

Blahočet kokedama

RADIOBLANIK: Petr Slíva si povídal s Kristýnou Švábenskou o keramice a doslova botanické laboratoři, kterou má doma.

1906DD2F-0F8C-4B47-A85E-FEF771DBBC59.jpg

Dolce vita: O tom, že i rostlina může být umělecké dílo. Hravé prvky mexické keramiky ve snoubení s inspirací v hlubinách moře a dalekých krajinách.

DOlce vita_edited_edited.jpg
bottom of page